ÇOCUK HASTALIKLARI

ÇOCUK HASTALIKLARI

PROF.DR.ASİYE NUHOĞLU

 Prof.Dr.ASİYE NUHOĞLU   
 1948 yılında Kadirli/ADANA'da doğdu.1965 yılında Adana Kız Lisesinden,1971 yılında İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNDEN mezun oldu. 
 1972 – 1976 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNDE Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını tamamlayarak pediatri uzamnı oldu.   1978 – 1990 yıllarında Hacettepe Üniversitesi önderliğinde Karadeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi kuruluş çalışmalarında aktif görev aldı. 
 1983 yılında Çocuk Sağlığı Hastalıkları Doçenti oldu. 
 1989 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıklarında Profesör ünvanını aldı. 
 1991 yılında türkiyenin ilk NEONATOLOGLARI arasında yer aldı. 
 1992 yılında Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma hastanesinden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları klinik şefi olarak görev yaptı.Aynı hastanede 1993 yılında Kadın doğum klinikleri içerisinde yenidoğan birimini kurdu.Aynı tarihte bu bebekleri izlemek üzere Yenidoğan izleme ve Sosyal Pediatri birimini hayata geçirdi. 
 1999 yılında ülkemizde düzenlenen çok sayıda Uluslararası ülkenin katılımı ile gercekletirilen 1.ULUSLARARASI ÇOCUK KURULTAYINDA sağlık ve çocuk refahı genel başkanlığını yürüttü. 
 2002 yılında Türkiye'de Sağlık Bakanlığımızda ilk olarak Neonatoloji yan dal ihtisası yetkisini aldı.bu tarihten itibaren emekliolduğu 2003 yılın kadar yetiştirdiği tüm  Neonatologlar Doçentlik ünvanını alarak ülkemizde  akademisyen kadrosunda hizmet vermeye başladılar. 
 Değişik eğitim birimlerinde görev yaptığı yaklaşık 41 yıllık süre içerisinde çok sayıda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı ve 2002 yılından itibaren Neonatoloji uzmanları ytiştirdi.Yurt içi ve yurt dışında 150 üzerinde bilimsel yayınları bulunmaktadır.İlave olarak sağlıkçılara ve ailelere yönelik onlarca kitap ve kitapçığı bulunmaktadır.Çok sayıda Çocuk Sağılığı Eğitimine yönelik televizyon programlarında konuk olamsı yanında program sorumlusu olarakta görev yaptı.Onlarca vakıfta kurucu ve yönetim kurulu üyesi olarak aktif görev aldı. 
 2013 yılında emekli olduktan sonra Neonatoloji ve Çocuk Sağlığı Hastalıklarında deneyimlerini ve çalışmalarını sürdürmektedir.Özellikle de sağlıkçıları toplumu ve öncellikle anneleri bilgilendirmeye yönelik sosyal ve sağlık projelerinde aktif olarak görevini sürdürmeye devam etmektedir.   2016 yılında da ÇOCUK DOSTLARI DERNEĞİNİN KURUCUSU üyeleri arasında yer aldı. 
 2014 yılından itibaren BÜYÜK ANADOLU TIP MERKEZİ'nde çalışmaktadır.  Evli ve üç çocuk annesidir. 
 

UZM.DR.JALE HÜSEYİNZADE

Doğum Yeri: İstanbul

 

Doğum Tarihi: 01 Kasım 1951

 

Lise: Sainte Pulcherie Kız Lisesi

 

Üniversite: İ.Ü. Çapa Tıp Fakultesi (Mezuniyet 1971-1977)

 

Lisans: İÜ. Çapa Tıp Fakultesi Çocuk Kliniği 1978 giriş

 

Çalıştığı Hastaneler: Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İzmir Devlet Hastanesi (Mecburi hizmet)

 

Part Time: 20 yıl Sait Çiftçi Beşiktaş Devlet Hastanesi

Muayenehane Nişantaşı Vali Konağı Cad.

 

2009 yılında Sağlık Bakanlığından istifa ettim.

 

2009 Haziran tarihi itibariyle ful time özel sektör hastanelerinde çakıştım:

  • Arnavutköy Akademi Tıp Mesleği (1,5 yıl)

  • Özel Şişli Kolan İnternational Hospital (2014-2017

  • Özel Ataşehir hastanesi

  • ESHA cerrahi tıp merkezi