ÇOCUK HASTALIKLARI

ÇOCUK HASTALIKLARI

PROF.DR.ASİYE NUHOĞLU

 Prof.Dr.ASİYE NUHOĞLU   
 1948 yılında Kadirli/ADANA'da doğdu.1965 yılında Adana Kız Lisesinden,1971 yılında İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNDEN mezun oldu. 
 1972 – 1976 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNDE Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını tamamlayarak pediatri uzamnı oldu.   1978 – 1990 yıllarında Hacettepe Üniversitesi önderliğinde Karadeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi kuruluş çalışmalarında aktif görev aldı. 
 1983 yılında Çocuk Sağlığı Hastalıkları Doçenti oldu. 
 1989 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıklarında Profesör ünvanını aldı. 
 1991 yılında türkiyenin ilk NEONATOLOGLARI arasında yer aldı. 
 1992 yılında Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma hastanesinden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları klinik şefi olarak görev yaptı.Aynı hastanede 1993 yılında Kadın doğum klinikleri içerisinde yenidoğan birimini kurdu.Aynı tarihte bu bebekleri izlemek üzere Yenidoğan izleme ve Sosyal Pediatri birimini hayata geçirdi. 
 1999 yılında ülkemizde düzenlenen çok sayıda Uluslararası ülkenin katılımı ile gercekletirilen 1.ULUSLARARASI ÇOCUK KURULTAYINDA sağlık ve çocuk refahı genel başkanlığını yürüttü. 
 2002 yılında Türkiye'de Sağlık Bakanlığımızda ilk olarak Neonatoloji yan dal ihtisası yetkisini aldı.bu tarihten itibaren emekliolduğu 2003 yılın kadar yetiştirdiği tüm  Neonatologlar Doçentlik ünvanını alarak ülkemizde  akademisyen kadrosunda hizmet vermeye başladılar. 
 Değişik eğitim birimlerinde görev yaptığı yaklaşık 41 yıllık süre içerisinde çok sayıda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı ve 2002 yılından itibaren Neonatoloji uzmanları ytiştirdi.Yurt içi ve yurt dışında 150 üzerinde bilimsel yayınları bulunmaktadır.İlave olarak sağlıkçılara ve ailelere yönelik onlarca kitap ve kitapçığı bulunmaktadır.Çok sayıda Çocuk Sağılığı Eğitimine yönelik televizyon programlarında konuk olamsı yanında program sorumlusu olarakta görev yaptı.Onlarca vakıfta kurucu ve yönetim kurulu üyesi olarak aktif görev aldı. 
 2013 yılında emekli olduktan sonra Neonatoloji ve Çocuk Sağlığı Hastalıklarında deneyimlerini ve çalışmalarını sürdürmektedir.Özellikle de sağlıkçıları toplumu ve öncellikle anneleri bilgilendirmeye yönelik sosyal ve sağlık projelerinde aktif olarak görevini sürdürmeye devam etmektedir.   2016 yılında da ÇOCUK DOSTLARI DERNEĞİNİN KURUCUSU üyeleri arasında yer aldı. 
 2014 yılından itibaren BÜYÜK ANADOLU TIP MERKEZİ'nde çalışmaktadır.  Evli ve üç çocuk annesidir. 
 

UZM.DR.CELAL BURSALIGİL

  AHMET CELAL BURSALIGİL 
 
 1950 yılı Merzifon doğumlu.ilk ve ortaokulu Merzifonda.Liseyi kütahya da bitirdi. 
 1974 yılında Diyarbakır Tıp Fakültesinden mezun oldu. 3 sene Bolu da pratisyen hekim olarak mecburi hizmetini tamamladı. İstanbul Şişli Etfal Hastanesinde ihtisasını bitirdikten sonra uzman olarak 2 sene Edirne Devlet Hastanesinde görev yaptı. 
 İskenderun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde 14 yıl çalıştıktan sonra 1999 yılında emekli oldu. 
 Özel hastanelerde görev yaptı. 
 
 BÜYÜK ANADOLU TIP MERKEZİNDE görev yapmaktadır.   Evli ve iki çocuk babasıdır. 

Sehit Yarbay Cesur Cad. No: 25 Şirinevler  Bahçelievler İstanbul

  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White Google+ Icon